Klimaatstaking bij café – No cocktails on a Dead Planet!
### English follows Dutch ###
Kom en steun een Amsterdams café dat vrijdag de deuren sluit vanwege de klimaatstaking. No Alcohol on a Dying Planet.
De staking begint om 18.00 uur voor de deur van het cafe: (naam en adres). Het wordt een gezinsvriendelijk bijeenkomst met een live band en een Empty Cup-game waar iedereen aan kan meedoen.
~ hun verklaring ~
Vrijdag 24 september gaat cocktailbar HPS (Hiding in Plain Sight) in staking uit solidariteit met Fridays for Future – een wereldwijde beweging ter bestrijding van de klimaatcrisis. Het doel zal zijn om mensen buiten op te vangen. In plaats van een plek om te ontspannen met een drankje in de hand, wil HPS een discussie op gang brengen over de klimaatcatastrofe en de specifieke effecten die dit zal hebben op de alcoholindustrie.
Volgens het laatste rapport over wereldwijde emissiedoelstellingen van het VN-klimaatpanel (IPCC) is de planeet op weg naar een opwarming van 2,7 graden Celsius boven het pre-industriële niveau in 2030, ver boven de 1,5-limiet die door het klimaatakkoord van Parijs. Ook een opwarming van 1,5 graad heeft al vergaande effecten op levens en middelen van bestaan over de hele wereld, inclusief producten zoals koffie, tequila en wijn. Een verdere opwarming is levensbedreigend voor alles wat op onze planeet groeit.
“We kunnen niet langer achterover leunen en genieten van een lekker verfrissend drankje, terwijl we weten dat we misschien de laatste generatie zijn die dit kan doen”, zegt Guillermo Gonzalez, eigenaar van Hiding in Plain Sight. “Het is waar dat we nieuwe producten en technologieën bedenken om de effecten van klimaatverandering te verzachten, maar als je van natuurlijke wijn houdt, van de arabica-koffieboon, of van bijvoorbeeld lekkere tequila of mezcal, geniet er dan van zolang het nog kan, want in de toekomst zal het allemaal synthetisch zijn. Misschien klinkt dat wel ok voor je. Voor mij is het een afschuwelijk vooruitzicht, vooral omdat wij nog kunnen zorgen dat we van koers veranderen, nu het nog kan.”
Dit zijn de eisen van HPS:
1. De Nederlandse overheid moet stoppen met het subsidiëren van vervuilende industrieën
2. Een moratorium op pijpleidingconstructies
3. Oliemaatschappijen moeten verantwoordelijk worden gehouden voor misdaden tegen de menselijkheid
4. Arme landen moeten gecompenseerd worden voor de schade door de uitstoot van rijke landen
5. Een wereldwijde marktplaats waar de prijs van elk product de ecologische waarheid vertelt
6. Een ambitieuzer klimaatplan dat verder gaat dan de achterhaald eklimaatakkoorden van Parijs
Hiding in Plain Sight
Rapenburg 18
Amsterdam, Nederland