Wit Privilege Training

Anders Training of lezing

14 september 2025

14:30 tot 17:30

XR Utrecht

Nederlands gesproken

Prijs: Gratis

Aanmelden is verplicht
Nieuwe rebellen zijn welkom

Wit Privilege Training - Van schuld en schaamte naar bewustzijn en verantwoordelijkheid.

Wil je leren wat wit privilege is en wat het betekent om onderdeel te zijn van een systeem dat racisme in stand houdt? Wil je leren wat klimaatactivisme met antiracisme te maken heeft? Wil je leren hoe je kan omgaan met schuldgevoelens en schaamte omtrent activisme? Zorg dan dat je bij deze training bent!

Deze training is door een groep mensen binnen XR ontwikkeld omdat wij inzien dat veel mensen het idee hebben (of dat verteld wordt) dat hun activisme ‘fout’ is. In deze training komen alle bovenstaande onderwerpen uitgebreid aan bod. We gaan aan de slag met het begrijpen van bepaalde begrippen (zoals ‘wit privilege’) en met oefeningen die je sterken in je activisme binnen (en buiten) XR.

Praktisch:
• De training duurt 3 uur (inclusief pauze). We beginnen om 14:30, vanaf 14:15 is inloop.
• Minimaal 6 en maximaal 12 mensen kunnen per keer meedoen
• De training wordt gegeven door 2 personen binnen XR (die tevens betrokken zijn geweest bij het creëren van de training)
• De training is voorzien van koffie, thee en kleine hapjes
Aanmelden is verplicht